Magnetostymulacja BEMER 3000 - skuteczna terapia i profilaktyka zakrzepicy

 Horst Michaelis - Euroinstytut Medycyny Bioenergetycznej

Zapoznaj się z praktycznymi efektami działania terapii BEMER w układzie krążenia na filmie video
>> pobierz film.

Zakrzepicą określa się utworzenie się skrzepliny krwi lub zakrzepu krwi w naczyniu krwionośnym. Skutkiem tego schorzenia może być niedrożność lub zator z powodu przemieszczenia oderwanego kawałka skrzepu w krążeniu. W najgorszym wypadku może dojść do śmiertelnego zatoru tętnicy płucnej. Głównymi przyczynami zakrzepicy są zmniejszone ciśnienie cząstkowe tlenu, przez co krew staje się gęstsza, w połączeniu ze zwolnionym krwiobiegiem przy braku ruchu. Te same przyczyny mogą też doprowadzić do żylaków, tak że żylaki też zawsze stanowią zwiększone ryzyko zakrzepicy. Ryzyko zakrzepicy zwiększa również miażdżyca (arterioskleroza). Może to doprowadzić do tworzenia się turbulentnych przepływów w naczyniu, a tym samym do powstania skrzeplin krwi.

Tworzenie się zakrzepic poza tym przyspieszane jest jeszcze przez pewne czynniki ryzyka. Palenie obniża zawartość tlenu we krwi. Nadwaga świadczy o błędnym odżywianiu i przeważnie towarzyszy jej zwapnienie tętnic. Zażywanie doustnych środków antykoncepcyjnych może zwiększyć krzepliwość krwi. Czynności siedzące lub stojące zwalniają przepływ krwi w kończynach dolnych. Również gorączka, mała wilgotność powietrza i związana z tym utrata płynu zwiększają gęstość krwi. Kawa i alkohol również odwadniają organizm (działanie diuretyczne). Szczególne ryzyko stanowi okres urlopowy, gdy ludzie zagrożeni zakrzepicą podejmują większe podróże. Wielogodzinne siedzenie w samolocie, samochodzie, czy w pociągu, połączone ze stresem psychicznym, gorączką i brakiem płynów mogą przyczynić się do powstania zakrzepicy.

Leczenie odbywa się przeważnie za pomocą leków, które rozpuszczają zakrzepy (tromboliza). Niekiedy też trzeba zakrzep usunąć operacyjnie (trombektomia). Jednak te terapie nie dotykają przyczyn choroby, lecz są tylko leczeniem objawowym.

Terapię alternatywną stanowi stosowanie terapii polem elektomagnetycznym za pomocą odpowiednich pulsujących pól magnetycznych. Przez właciwe pole elektromagnetyczne wzrasta zawartość tlenu i ciśnienie cząstkowe tlenu we krwi, przez co poprawiają się właściwości przepływowe. Zakrzepy w krążeniu rozpuszczają się i przepływ krwi jest zwiększony. Jednocześnie niezbędne jest przejście na zdrowy tryb życia. Możliwie dużo ruchu (chodzenie, bieganie i gimnastyka żył), zdrowe odżywianie i likwidacja nadwagi, rezygnacja z papierosów i alkoholu, a conajmniej ich redukcja. 

Po wszelkie informacje zadzwoń lub napisz:

Mariusz Ostachowski

telefon 0 602 33 55 11

mail rubikon@home.pl

Tel. stacjonarny: 058 5527530

do_gory Góra strony

Nadmorski Dwór - Apartamenty nad morzem - Gdańsk